Aanvullende bruto pensioenregeling (voorheen Robeco Flexioenregeling)

Was u in dienst voor 1 januari 2015? Dan heeft u naast uw (basis) pensioenregeling bij J&J Pension Fund OFP extra pensioen opgebouwd in de Robeco Flexioenregeling. Deze bruto pensioenregeling is met een collectieve waardeoverdracht eind 2024 overgezet naar Centraal Beheer PPI.

Wat betekent dit voor mij?
Alle deelnemers van de Flexioenregeling hebben een brief ontvangen waarin de gevolgen van deze waardeoverdracht zijn uitgelegd en wat de waardeoverdracht persoonlijk voor hen betekent. U kunt de brief teruglezen op Mijn pensioen in ‘Mijn archief’.

Wanneer kan ik met pensioen bij Centraal Beheer PPI?
U kunt zelf uw pensioendatum kiezen, tussen 10 jaar voor en 5 jaar na uw AOW-leeftijd. 6 maanden voor uw AOW-leeftijd plaatst Centraal Beheer PPI uw pensioenbrief op uw portaal. Is uw pensioen 6 weken voor uw pensioenrichtleeftijd van 68 jaar nog niet ingegaan, dan ontvangt u opnieuw een pensioenbrief op uw portaal. U krijgt bericht via e-mail als er iets klaar staat op uw portaal. Controleer bij Centraal Beheer PPI of uw privé e-mail bekend is zodat zij u kunnen bereiken, ook als u niet langer in dienst bent bij J&J.

U heeft het recht om met uw pensioen te shoppen
Uw pensioenuitkering koopt u aan bij een verzekeraar naar keuze. Kijk hier voor meer informatie over met pensioen gaan bij Centraal Beheer PPI. In het addendum op het pensioenreglement (pdf) leest u de mogelijkheden voor een vast of variabel pensioen als u met pensioen gaat.

Op pensioendatum kunt u uw aanvullend pensioen samenvoegen met uw basispensioen
Het kapitaal uit uw pensioenregeling bij Centraal Beheer PPI kan op uw pensioendatum worden omgezet in extra ouderdoms- en eventueel partnerpensioen in de basisregeling bij J&J Pension Fund OFP. Vraag hiervoor een offerte aan via ons Klant Contact Center. De definitieve hoogte van het extra pensioen wordt berekend op het moment van omzetting.

In de maand dat u met pensioen gaat, ontvangt u vanuit uw basis pensioenregeling een opgave met uw definitief vastgestelde pensioenuitkering. In deze opgave is dan ook het extra pensioen vanuit Centraal Beheer PPI verwerkt als u ervoor kiest dat J&J Pension Fund OFP uw aanvullende pensioen uitkeert.

Vragen?
Heeft u vragen over uw pensioenregeling bij Centraal Beheer PPI? Neem daarvoor contact op met Centraal Beheer PPI.